Fortepian Yamaha C1X TA2 TransAcoustic

  • 142 751,00 zł
  • szt.
    Niedostępny
  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

YAMAHA C1X TA2

 

Akustyczny fortepian z kontrolą poziomu głośności, czy może cyfrowy instrument z prawdziwymi strunami? Najnowsze osiągnięcia technologiczne Yamaha poszerzają wyobraźnię i otwierają zupełnie nowe możliwości. TransAcoustic™ TA2 to seria najnowszych pianin. Najprościej mowiąc, technologia TransAcoustic™ "zmienia" płytę rezonansową instrumentu w ogromny głośnik. Dzięki specjalnej konstrukcji i zastosowaniu nowych patentów, pianino rezonuje w sposób niezwykle naturalny, tak jak prawdziwy instrument akustyczny.

Najważniejszą zaletą modeli TransAcoustic™ jest fakt, że są to prawdziwe, akustyczne instrumenty, posiadające najlepsze cechy akustycznych pianin Yamaha. Wszystkie elementy konstrukcyjne, wykorzystywane do produkcji tych instrumentów gwarantują najwyższy poziom i komfort gry, dużą wytrzymałość oraz wspaniałe brzmienie. Wibracje strun są transmitowane do płyty rezonansowej za pomocą mostków, wzmacniając ogólne brzmienie instrumentu.

Istnieją sytuacje, w których zbyt wysoki poziom głośności instrumentu może przeszkadzać innym. W takim wypadku, wystarczy aktywować funkcję TransAcoustic™, aby zatrzymać akcję młotków. Bezdotykowe czujniki pod każdym klawiszem stale rejestrują dynamikę oraz timing gry, przesyłając te informacje do modułu brzmieniowego. Ustaw dowolny poziom głośności i ciesz się wspaniałym brzmieniem, wydobywającym się z Twojego instrumentu

Dzięki technologii Yamaha TransAcoustic™, nie ma potrzeby podłączania dodatkowych głośników. Najprościej mowiąc, technologia TransAcoustic™ "zmienia" płytę rezonansową instrumentu w ogromny głośnik. Twój instrument jest gotowy do gry, już od momentu jego zakupu.

Dźwięki wydobywające się ze standardowych głośników są najczęściej transmitowane w sposób jednokierunkowy z jednego punktu źródłowego. W odróżnieniu od tego, system Yamaha TransAcoustic™ wykorzystuje płytę rezonansową, generując przestrzenne i naturalne brzmienie. Jest to technologia, która sprawia, że cały instrument będzie zachowywał się jak rezonator, produkując bogate i pełne brzmienie.

Technologia TransAcoustic™ przenosi cyfrowe brzmienie bezpośrednio na płytę rezonansową. Dzięki temu, generowane brzmienie posiada naturalne cechy wibracji, rezonansu i alikwotów. Wibracje płyty rezonansowej są również przekazywane do strun instrumentu, tworząc ten sam efekt naturalnego rezonansu strun, jak podczas gry na akustycznym fortepianie. Dzięki temu, brzmienia TransAcoustic™ z prawdziwym pogłosem i realnymi alikwotami są znacznie lepsze, niż dotychczas. Cyfrowe brzmienie jeszcze nigdy nie było tak naturalne.

Połączenie możliwości i cech brzmienia akustycznego i cyfrowego to prawdopodobnie najbardziej spektakularne i ekspresyjne osiągnięcie dzisiejszych instrumentów. Możesz w dowolny sposób łączyć realistyczne próbki fortepianu koncertowego CFX z brzmieniem akustycznym swojego instrumentu i tworzyć nieosiągalne dotychczas brzmienia fortepianowe.

Kolejną zaletą technologii TransAcoustic™ jest możliwość gry z towarzyszeniem gotowych nagrań odtwarzanych za pośrednictwem płyty rezonansowej. Wszystkie pianina TransAcoustic™ są prawdziwymi, akustycznymi instrumentami, cechującymi się naturalnymi wibracjami płyt rezonansowych - zatem odtwarzanie na nich dowolnej muzyki będzie całkowicie nowym doświadczeniem. Wszelkie próbki brzmień są niezwykle realistyczne. Dzięki portowi USB możesz odtwarzać pliki .wav lub podłączyć dowolny odtwarzacz do wejścia jack AUX-IN.

Instrumenty TransAcoustic™ są wyposażone w popularną technologię Yamaha SILENT Piano™ SH2, dzięki której możliwe jest wyciszenie instrumentu i ćwiczenie w słuchawkach w trybie cichym. Binauralne próbki fortepianu koncertowego CFX, nagrane specjalną techniką, gwarantują naturalny odbiór dźwięków przez muzyka. Dzięki możliwościom trybu cichego, możesz ćwiczyć o dowolnej porze dnia i nocy, bez przeszkadzania innym. Wszystkie zalety SILENT Piano znajdziesz na specjalnej stronie SILENT Piano™.


Specyfikacja techniczna produktu

Parametry
Dostępne kolory czarny połysk
Kraj produkcji Japonia
Seria CX
Wymiary (szer. x wys. x dł.) 149 x 101 x 161 cm
Waga 311 kg
Gwarancja 5 lat